Yaz Aylarında Güneşten Korunmanız Şart! | Bir Buket Kozmetik

Yaz Aylarında Güneşten Korunmanız Şart!

/ Leave a Comment

Yaz Aylarında Güneşten Korunmanız Şart!Cildin güneşin UV ışınlarından ciddi zararlar gördüğü artık herkes tarafından biliniyor. Özellikle yaz mevsiminde güneşe çok daha fazla maruz kalan cilt, mutlaka UV ışınlarına karşı korunmalı. Bu korumayı sadece cildinize uygun bir güneş koruma ürünü ile sağlayabilirsiniz. Aslında uzmanlar güneş ürünlerini sadece yaz mevsiminde değil, tüm yıl boyunca kullanmak gerektiğinin altını çiziyor.
Bu konuya dair çeşitli araştırmalar da yapılıyor. Örneğin kaliteli güneş ürünlerinin cildi yaşlanmaya karşı da koruduğu da yapılan bu araştırmalardan birinde ortaya çıkan gerçekler arasında bulunuyor. Söz konusu araştırmada düzenli olarak güneş kremi kullananların cildi, arada bir kullananların cildi ile kıyaslandı ve düzenli kullananların cildinin % 24 oranında daha az yaşlandığı anlaşıldı. Ayrıca bu ürünler cildin beslenmesine de katkıda bulunuyor.Yıl Boyunca Güneş Koruma Ürünleri Kullanılmalı
Düzenli bir kullanım ile ciltte güneşten kaynaklanan bazı sorunların meydana gelmesini önleyebilirsiniz. Özellikle güneşin zararlı UV ışınlarından kaynaklanan ve uzun vadede ortaya çıkan sorunları önlemek için bu ürünleri kullanmaya özen gösterin. UVA ve UVB adı verilen güneşin zararlı ışınlarının cilt kanserine sebebiyet verdiği de artık kanıtlandı. Özellikle % 95’i radyasyondan oluşan UVA ışınlarına karşı geliştirilmiş olan, etkin güneş koruma ürünler de var.
Bu ürünleri seçerken kaliteye de dikkat etmelisiniz. Çünkü kalitesiz ürünler maalesef cildinizi koruma noktasında yetersiz kalabilir. Elbette kaliteden ödün vermemek için yüksek rakamlarla ödeme yapmanız da gerekmiyor. Cildinizi yıl boyunca güneşten korumanız için Turuncu Kasa web adresi gibi gayet uygun fiyatlar sunan sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. Bu adreste kaliteli markaların güneş koruma ürünleri mevcut.
Hem kendiniz hem de aileniz için yüksek koruma faktörü içeren güneş ürünlerini kolaylıkla temin edebilirsiniz. Uzmanlar koruma faktörü en az 15 olan güneş ürünlerinin kullanılmasını tavsiye ediyor. Siz de Turuncu kasa internet sitesine tıkladığınızda, sepetinize attığınız güneş ürünlerinin koruma faktörüne de dikkat edin. Bu arada sitede outlet ürünler de bulunuyor. gayet uygun fiyatlarla onlarca güneş ürününü bu bölümde de bulabilirsiniz. Böylece daha ekonomik bir alışveriş yapma imkanını da elde etmiş olacaksınız.

0 yorum:

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.