Batiste XXL Volume Kuru Şampuan | Bir Buket Kozmetik

Batiste XXL Volume Kuru Şampuan

/ 2 comments

Günaydın Güzeller,

Kuru şampuanlarla aşk-nefret ilişkisi yaşayan bir tek ben miyim bilmiyorum ama benim hikayem şöyle başladı, daha Türkiyede biz kuru şampuan nedir bilmezken tabi ki yurtdışında yaşayan youtuberlardan görüp ağzım sulana sula bakıyordum. 

Sonra yavaş yavaş onlarca markanın ki ülkemize geldi, bu arada kuru şampuan nedir derseniz, özellikle yağlı saçların yıkandıktan ertesi gün olan kötü görüntüyü gideren, veya saçlarınız temizse bile volume vermek için kullandığımız spreyler, saçları temizliyor mu ? hayır lütfen şampuan ismine aldanmayın...


Aksine kafa derinize ekstradan bir ürün kullanmış oluyorsunuz ve bunu kalıntıları uzun sürede sıkıntı yaratabiliyor, şöyle ki benim hassas kafa derimde  ( ki zaten sorunludur) uzun süre kullanımda yoğun kepeklenme, kaşıntı problemi yaptılar.

Yanlış anlamayın uzun süre kullanım derken 10 gün saçımı yıkamadan kuru şampuan kullandım demiyorum, ama saçımı yıkadıktan sonra her 2. gün kullandım hem de uzun bir süre, ve çeşit çeşit ürünler denedim. En sonunda baktım bu tarz ürünler ve diğer saç spreyleri kafa derimi çok yoruyor hepsini minimuma indirip saç derisi problemlerimi çok çok azalttım.

Şimdi ise çok zorunlu olduğum zamanlarda kuru şampuan kullanıyorum.


Gelelim Batiste, ve Batiste XXL'e ;

Batiste kuru şampuan olarak kullandıklarım içinde en iyilerinden, bir de Klorane markasınınkini seviyorum.

Batiste'nin 4-5 farklı kokusu var, hepsini aynı işi görüyor, bu tarz spreyler saçınızda beyaz bir toz görünümü bırakıyor evet ama biraz saçınızı karıştırdığınızda o görüntü gidiyor, batiste durum böyle ama bazılarında o beyaz toz sanki yapışıyor ve kurtulmak imkansız oluyor.

XXL e gelince evet normal serinin daha kuvvetli hali, ben pek memnun kalmadım mesela saçlarımı fazla kazık gibi yaptı  ama çok yağlı ve az saçı olan annem için bir kurtarıcı oldu, indirimlerde bulduğumuzda 3-4 şişe birden depoluyoruz. Yani saç yapınıza göre eğer çok çok yağlı saçlıysanız denemenizde fayda olabilir. Çok fazla ve kuru saçlarınız varsa uzak durun derim iyice keçeleşebilir saçlarınız.

Sevgiler
Buket

2 yorum:

  1. Bazen ihtiyaç oluyor elinin altında bir kuru şampuan şart

    YanıtlayınSil
  2. hiç kullanmadım kuru şampuan saçlarım çok fazla yağlanmıyor

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.