Beauty Blender Micro (ve BB muadilleri ile ilgili fikirlerim) | Bir Buket Kozmetik

Beauty Blender Micro (ve BB muadilleri ile ilgili fikirlerim)

/ 2 comments

Selam Canlar,

Makyaj uygulama süngelerine ne kadar meraklıyım biliyorsunuzdur, bir çok çeşidi de sırf merakımdan denedim. Esasen bayıldığım bir ürün olan Beauty Blenderı bulmuşken pek arayışta olmaya gerek yok ama benimki arayıştan çok merak.


Beauty Blender ile ilk piyasaya çıktığı zaman o zamanlar video yapan ki kendisini çok özlüyorum, kimse kusura bakmasın onun kadar hem koleksiyonu geniş hem de dürüstçe yorum yapan azdır, Pumpkin İpek sayesinde tanışmıştım. Tabiki Türkiyede adı bile bilinmiyordu, ABD de yaşayan kuzanime 19.90 Dolara bir sünger aldırdığım için baya laf işitmiştim.


Ogün bugündür elimden düşmedi bu sünger tabi fiyatı çok yüksek olduğu için arada hep değişik ürünleri de denedim. Kısaca özet geçmem gerekirse BB dışında sevdiğim iki sünger oldu biri Real Tec. , bu süngerin en büyük eksisi çok çabuk parçalanması en azından ben de öyle oldu yani 2 yada 3 tane paraladım bir RT sünger 3 ay dayanıyorsa BB sünger bunun 2 yada 3 katı süre rahatça dayanıyor. Diğer sevdiğim ise Hand M ,n beyaz süngeri, benim gözümde bire bir muadil değiller ama gerçekten birebir muadil olmalarına gerek var mı? biri 7 lira bir 60 yani HandM sünger de pek ala iş görüyor. Be benim için demek değil ki BB den vazgeçicem ama her gün makyaj yapan biri olarak elimde 2-3 HandM sünger bulundururken 1 adet te BB bulundurabilirim.

Gelelim bu minnoşlara, yeşil renkte olan bu minikler, ki şimdi pastel renkleri de çıkıyormuş çok ama çok sevimliler, özellikle kapatı uygulamak için yapılmışlar,


Yine merakımdan dayanamayarak aldım, pek elim gidip kullanmıyorum açıkçası sabah alel acele göz altı kapatıcısı sürersem bunu da kullandığımı normal boy süngerin sivri kısmı ile yediriyorum.

Benim açımdan sorarsanız çok sevimli olmalarının dışında olmazsa olmaz ürünler değiller üstelik 2li pakette gelen bu minnoşlar norma BB ile aynı fiyat yani bence ... çok gerekli değil bu arada bu minnoşların 2 adet muadilini duydum biri Nascita markasının Görkem Karman çok güzel değerlemelerini yapmış oradan bakabilirsiniz. Diğeri de ülkemizde bulunmayan bir İngiliz markası tam emin değilim ama NO7 olabilir 2-3 yabancı blogger da çok çok beğendiklerini hatta aynı dokuda büyük boy sünger olursa şahane olacağını söylediklerini duydum. Tabiki ülkemizde bulmak mümkün değil.

Var mı aranızda bu minnoşları deneyen çok seven?

2 yorum:

  1. Yaaaa ama bunlar çok minnak :)

    YanıtlayınSil
  2. Görkem en son H&m dekı sungerın muadılı didi bu bb bebişi için :) Bende aldım sımdılık memnunum, boyle yorumlar okuyunca bb alasımda gelmedi.Rt sungerım var zaten cok severekten aşk yaşıyoruz :)

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.