note cosmetics ( Rejuvenating Foundation, mattemoist lipgloss, allık, full coverage concealer, kalem far) | Bir Buket Kozmetik

note cosmetics ( Rejuvenating Foundation, mattemoist lipgloss, allık, full coverage concealer, kalem far)

/ 2 comments


Selam Kızlar,

Tatildeyim... sonunda biraz dinlence benimde payıma düştü, güzelim deniz manzarasına bakarak ve saat 5 olsa güneş biraz azalsa diye bekleyerek size postumu yazıyorum. Darısı tüm tatil isteyenlerin başına.

Note Cosmetics ürünleri ilk çıktığunda  çok ilgimi çekmediler doğruya doğru, biraz ön yargı ile yaklaşıp çok sıradan olduklarını düşündüm. Daha sonra Ümmühancığımın  güzelliğimizannemizden etkinliğinde bize hediye edilen 3 ürünü ile tanıştım.

Bu hediye ürünleri kullanıp çok memnun kalınca markanın diğer ürünlerini de denemek ve sizlerle öyle paylaşmak istedim, hemen 2 ürününü daha aldım. Ve daha sonra dayanamayıp 3 ürününü daha koleksiyonuma ekledim bu son aldığım 3 ürünü başka postlarda değerlendireceğim. Şimdi gelelim ilk olarak kullandıklarıma.


Allığı kendi aldığım ürünlerden biri sanırım Elifcanın çok sevdiği ürünlerdendi.  Ambalajı çok başarılı, esasında biraj kalın ve yer kaplıyor denebilir ama benim için güzel görünüyor olması ve ambalaj sağlamlığı önemli.


Sanırım 6 rengi mevcut, bu serideki renkler mat ben 05 dessert rose rengini seçtim.


İsimde rose geçsede bence gül tonlu değil kesinlikle daha şeftali hatta kiremite dönük bir rengi var.

Yapısı yumuşak , kolay tozlanıyor ama pigmentasyonu başarılı, üstelik renk şahane.Ben indirimdeyken 20 TL civarına almıştım. Fiyatını hak eden bir ürün olduğunu düşünüyorum.


Kapatıcı da aynı şekilde kendi aldığım bir ürün bir çok seveni olduğu için denemek istedim. Galiba 3 yada 4 rengi mevcut hepsi oldukça açık sarı alt tonlu renkler. İlk bakışta insanı korkutuyor denebilir.Bendeki 3 numara olmasına rağmen yine de çok açık bir renk koyu tenli insanlarda nasıl bir sonuç verir bilemem ama ben göz altı kapatıcısı olarak başarılı buldum. Hem kapatıcılığı iyi hem de açık renk olduğu için hoş bir aytınlatıcı görevini yerine getirdi. Tabiki transparan pudra ile sabitledim.Bu fondöten etkinlik hediyelerinden  rengi 07 numara ilk başta kesinlikte bana olmaz bu renk diye düşünsemde bir şekilde uyum sağladı cildime. Biraz pembe alt tonlu birazda koyu kaldı ama dengelemekte çok sorun yaşamadım. Yine de bir sonraki tercihim bir ton açığı olacak. Testerlarından denediğim kadarıyla Note'un mat fondöteni de çok ilgi çekici kışa alınacaklar listeme girdi.


Bu fondöten gençleştirici, yenileyici özellikte olduğunu iddia ediyor, böyle bir etki gördüm mü, hayır ama çok hoş cildi canlı gösteren bir yapısı var, son zamanlarda mat fondötenleri çok sevmeme rağmen cildimi çok yağlı göstermeyip yine de hafif ışık verme işini başaran fondötenlere bayılır oldum. Benim için sınıfı geçen bir ürün oldu, hatta bitirmek üzereyim.Kalem far yine hediyelerden. Renk çok hoş ve ben kalem farlara bayılıyorum, elimdeki diğer tüm kalem farları kullandığım gibi bunuda primer ile beraber kullandım ve sorun yaşamadım.  Piyasadaki benzerleri ile yarışabilecek düzeyde. Bazı göz içinde deneyenlerde akma yapmış diye duydum ama ben sadece göz kapağı üzerinde kullandığım için sorun yaşamadım.
Son olarak mattemoist 408 femme fatale, tam benim kalemim kiremit kırmızısı bir likit ruj.

Rengi  yapısı güzel biraz sabitlenme sorunu var, kesinlikle tam olarak sabitlenmiyor, o sebeple ben bir kat sürüp fazlasını kağıt bendille alıyorum, üstüne bir kat daha sürdüğümde kalıcılığını arttırmış oluyorum. Yine piyasada benzerleri çok olan bir ürün onlardan farkı dudakları çok fazla kurutmaması.

Çok güzel açık renkleri de mevcut. İlk indirimde bir tane daha alına diye not ederek yazıma son veriyorum.Sevgiler
BUKET

2 yorum:

  1. Çok güzel hepsi canım benim :-D bu arada iyi tatiller dilerim ♡

    YanıtlayınSil
  2. note kozmetik eskiden de var mıydı yoksa yeni bir marka mı acaba =) bu arada bloğuma beklerim ben de katılmanı =) http://kozmetikpsikolojisi.blogspot.com.tr/

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.