Sevgililer Günü DIY (kendin yap) hediye fikirleri (kavanoz süsleme) +(video) | Bir Buket Kozmetik

Sevgililer Günü DIY (kendin yap) hediye fikirleri (kavanoz süsleme) +(video)

/ 1 comment

Selam güzeller,

Sevgililer günü için hediye fikri vermeye devam ediyorum.


Bunlar tabiki benim uydurduğum fikirler değil, ama gördüklerim aklımda kalanları Türkiyede bulunan ve elimde olan malzemelerle neler yaptığımı paylaşmak derdim.


Böylece siz de elinizdeki ürünlerle benzer hediyelikler hazırlayabilirsiniz, tabiki bunları çeşitlendirmek çok kolay , hayal gücünüzü kullanın yeter. Karatahta boyası ile yapılan hediyeliklerin en güzel kısmı üstüne istediğinizi yazabilecek olmanız, evdeki eski kavanozları da böyle boyayıp üstüne çay şeker vb. yazabilirsiniz.

Kurabiyelerim şahane oldu, zencefilli ve tarçınlı, esasen şeker hamuru ile kullanmak için olan bir tarif ama ben şeker hamuru ile uğraşmak istemedim ve tarifteki şekeri biraz arttırdım.

Siz hazır kurabiyeler de kullanabilirsiniz ama ev yapımın keyfi ayrı.Bu diğer kavanozum da bir turşu kavanozu , elimde olan malzemeyi kullanmak istedim, dekorasyon olarak kullanabileceğiniz gibi hediye etmek, sevgililer gününe uygun pembe kırmızı süslemek kalplerle donatmak mümkğn tabi, ben dediğim gibi elimdeki malzemeyi kullandım.Yapımları çok basit olsa da detaylarını merak ediyorsanız videomu izleyebilirsiniz.

Sevgiler
BUKET


1 yorum:

  1. Çok güzel olmuş emeğine sağlık benim hiç el yeteneğim yok ya :(

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.