Altın Makas Kordonciyan Smokin Blogger Etkinliği | Bir Buket Kozmetik

Altın Makas Kordonciyan Smokin Blogger Etkinliği

/ Leave a Comment


Geçtiğimiz günlerde değişik bir lansmana davetliydim,


Davet Kuruçeşme The Market Bosphorusta harika bir manzara eşliğinde güzel bir kahvaltı ile başladı, esasen konu dışı olması nedeniyle biraz çekimser olarak katıltım toplantıya ama o kadar güzel bilgiler aldım ki. Kordonciyan ailesinden Şuşan hanım bizi çok sıcak ağırlamasının bilgi vermesinin dışında güzel bir not düştü. smokin almayı düşünen erkek müşteri özellikle bir düğün içinse ilk başvuracağı insan eşi olduğu için kadınlara yönelik bloglar sayesinde de erkeklere yardımcı olabilecek yazılar hazırlayabileceğimizi söyledi.Erkek abiyesinden, günümüz düğünlerinin trendlerinden, bahsettik, Kordonciyan smokinlerini yurt dışında ve ülkemizde politikacılar basta olmak üzere bir çok kesimden müşterisi varmış, tabi ki bunda Kordonciyan ailesinin nesilden nesile uzan geçmişinin etkisi büyük. Zamanında dedeleri Atatürk tarafından eğitim almak için Fransaya gönderilmiş, çok çalışan bu köklü ailenin bugünkü başarılarında bunun etkisi büyük.


Senenin düğün modasından bahsederken kırık beyaz smokinlerin çok tercih edildiğini söylediler, benim kişisel tercihim siyahtan yana çok daha elegan olduğunu düşünüyorum ve düğünde tek beyaz gelin olmalı gibi geliyor ama Kordonciyan atölyesinde seçenek sonsuz. Resimlerde göreceğiniz lacivert smokine de ayrıca bayıldım, bu kadar şık , zarif olabilir.


Bazı kuralları da Şuşan Hanımdan öğrendik, meselasmokin altına mutlaka rugan ayakkabı tavsiye ediyor, Kravatla bir smokini bütünlemek mümkün değil, papyon takılmalı düğünün ilerşleyen saatlerinde dansederken papyonu açık kullanmak da mümkün. Frak kullanırken beyaz medil ile beraber mutlaka beyaz eldiven de öneriler arasındaydı.


Kordonciyan smokinlerinin en büyük özelliklerinden biri kumaşları, bu kumaşlar özel olarak hazırlanıyor, içlerine sigara yağ gibi kokuları çekmiyorlar.Bizlere hediye olarak verilen papyonları bağlamaya çalıştık :) Gözlerin niye kapalı derseniz güneşten kırpıştırırken böyle bir foto yakalayabilmişim.

Levon beyin web sitesinden gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Sevgiler Buket

0 yorum:

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.