Moshos Garden Argan Aloevera Kil Maskesi, Amber Rose Kil Maskesi ve Hot Cloth Facial Cleanser | Bir Buket Kozmetik

Moshos Garden Argan Aloevera Kil Maskesi, Amber Rose Kil Maskesi ve Hot Cloth Facial Cleanser

/ 1 comment

Günaydın Canlar,

Moshos Garden Markasıyla katıldığım eventlerde verilen hediyeler sayesinde tanıştım.  tamamen bitkisel ürünlerden oluşan bir marka ve internet sitesi üzerinden satış yapıyorlar.

Sizlere denediğim 3 üründen birden bahsetmek istedim.


Öncelikle kil maskeleri;

Markanın 3 adet kil maskesi var, Lavanta&Muskat, Amber&Rose, Argan&Aloevera.

Ben Lavanta&Muskat dışında ikisini deneme şansına eriştim.

Kavanozlara bakarsasanız, Amber ve Rose oldukça kuru iken, Argan&Alovera olanda bolca argan yağının etkilerini görebilirsiniz.
bunun şöyle bir avantajı var, kil maskeleri kuru ciltlerin için hiç uygun değilken içinde bulunan yağ ve alovera sayesinde kuru ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği bir maske olduğunu düşünüyorum.Ben şahsen karma ve yağlı ciltli olduğum için pek bana hitap eden bir ürün olmadı, ama 2 kere kullanımda herhangi bir ekstra sivilce ya da rahatsızlıkla karşılaşmadım. Bu ürünü hemen son günlerde kuruluk sıkıntısı çeken anneme verdim.


Rose ve Amber olana gelince, hafif gül kokusunu alabiliyorsunuz bu çok hoş, kullandıktan sonra cildimi kurutmadan sakinleştirdiğini hissettim, temiz  bir cilt görünümü verdi.
Tekrar alırsam bu çeşidini tercih edeceğim kesin.Hot Cloth Facial Cleanser , yani sıcak havlu yüz temizleyici seti ;

Çok merak ettiğim bir üründü deneyimleye bildiğim için çok mutluyum.

Ben ürünü kullanmadan önce günlük yüz yıkama jeli kıvamında bir ürün olarak düşünmüştüm. Ama bu ürün benim fikrime göre bir Temizleyici Yağ, makyaj çıkarıcı içinde kakao yağı dahil bir çok yağ barındırıyor, (* cocoa butter, ** balmumu, ** zeytinyağı, * sarı kantaron yağı, * badem yağı, * kayısı çekirdeği yağı* doğal/organik     ** sertifikalı organik (EcoCert)zaten kakao yağının baskın kokusunu hissetmek mümkün, bana biraz deniz kenarında kullandığımız minik kahve rengi kurularda satılan kakao yağını andırdı, ki bunu yüzüme yürme fikri biraz korkutucu olsa da denedim.

Ürünün oldukça katı bir yapısı var, elinizde bir süre ısıtarak kullanmanız gerekiyor.

Diğer Temizleme yağlarını kullandığım gibi önce gözlerimden başladım katı bir balm kıvamındaki ürünü gözlerime sürdükten sonra sıcak suyla ıslattığım havlu ile temizledim , daha sonra çok az bir miktarla aynı işlemi yüzüm için uyguladım. Zaten Havlunun üstüne çıkan makyaj miktarını görmek mümkün , ürün cildi çok güzel temizliyor makyajı adeta eritiyor, üstelik sıcak havlu özellikle soğuk günlerde oldukça rahatlatıcı bir etki yaratıyor, havlunun yüzeyi sayesinde de makyajın çıkması kolaylaşıyor. ama dikkat edilmesi gereken konu havlunun fazla bastırılırsa özellikle göz çevresinde cildinize zarar verebileceği bu yüzden nazik davranmakta fayda var.

Son not olarak ürün benim için sürekli kullanıma değil, yoğun makyaj yaptığım zamanlara ya haftalık bakım günlerime daha uygun zaten ürünün günlük bir temizleyici olmak gibi iddiası da yok, tabi ki bu cilt tipine göre bir tercih meselesi çok kuru ciltlerin her gün tercih edebileceği bir ürün de olabilir, ayrıca özellikle benim gibi yağlı ciltli olanlara yüzlerinde yağ kalıntısı kalmaması açısından bu işlemden sonra yumuşak bir cilt temizleyici jelle yüzlerini yıkamalarını tavsiye ediyorum. Bu şekilde kullanımda ben hiç bir sorun yaşamadım.


Sevgiler
BUKET

Not:Basın ürünüdür.

1 yorum:

  1. K,l maskelerini severek kullanıyorum. Sıcak havlu temizleyicisini de aynen yoğun makyaj yaptığım zamanlarda. Çünkü sürekli kullanım için pratik bir yöntem değil. =)

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.