MAC Alluring Aquatic | Bir Buket Kozmetik

MAC Alluring Aquatic

/ 6 comments
Note: English version will be added tonight..

Selam Canlar,

Koleksiyon kalkmadan yazısını yazsam iyi olacak sanırım. Evet .... Söylememe gerek var mı bilmiyorum ama bu koleksiyonu satan şey ambalajı, tam anlamıyla vuruldum.... Çok şahane farları da vardı ama açıkçası bir tekli fara 50 küsür lira vermek istemedim.

Bakalım neler almışım;


Koleksiyonda gelen extradimention allıklardan Sea me Hear me yi tercih ettim, her ne kadar koleksiyon yaz koleksiyonu olsada renkleri daha çok sonbaharı andırıyor diyebiliriz, o alışık olduğumuz canlı tonlar bu sene yok, tema olarak deniz altından esinlenilmiş,


Renk orta tonlu soğuk bir gül kurusu bence Mac bu rengi plum-yani mürdüm diye açıklasa dabence daha çok pembe alt tonlu bir renk.

Yapısı tüm extra dimention ürünler gibi oldukça tatmin edici, çok koyu bir renk olmadığı için açık tenlilerinde rahatça kullanabileceği bir renk benim gibi buğday tenliyseniniz bir-iki kat sürmek isteyebilirsiniz.


Serideki 2 bronzerdan biri Refined Golden, bu bronzerlar Mac'ın kalıcı serisinde de var, ayrıca son senelerde sürekli yaz koleksiyonlarında değişik ambalajlarla çıkıyorlar, çok yumuşak yapıda rahat uygulanan ve dağılan içinde minik ışıltılar barındıran bir bronzer, yaz için çok uygun bence hele böyle bir paketle karşıma çıkınca kaçırmak istemedim.

Gelelim Koleksiyondaki 2 adet extra dimention bronzerdanbendeki ne daha koyu bir renk olacağını düşündüğüm için Aphrodite's shell i tercih ettim ama ne yalan söyleyeyim çokta umduğumu bulamadım. Ben doğal bir görünüm için allık olarak kullanma niyeti ile aldım çok fena olmamasına rağmen orta koyuluktaki ben de bile çok belli belirsiz oldu yine de bazı mat allıklarımla birleştirdiğimde güzel sonuçlar aldım.
Rujlar bir harika dostum, 2 tane ruj aldım ikisi de creamsheen yapıda...
Goddess of the sea ve Mystical; aşağıdaki resimdeki gibi hafif bir uygulama ile dudağa bir renk verebiliyor ya da bir kaç kat uygulayarak daha opak bir görünüm elde edebiliyorsunuz her ikisi de çok başarılı


Ve son olarak oje.... Evet Mac ten oje almam dedim gittim dayanamadım aldım, ama rengin güzelliğine dayanamadım swatch ta bile ne kadar güzel olduğu belli olmuyor....Submerged :)


Alluring Aquatic koleksiyonu hala mağazalarda var bir çok ürünü tükenmiştir tabi geç yazdığım için özür dilerim yine de bir bakım derim.

Sevgiler
Buket

6 yorum:

 1. Harikaymış gerçekten güle güle kullan:)
  özellikle mac den extra dimention bronzer ı merak ediyorum bir video çekersin değil mi?

  YanıtlayınSil
 2. MAC ürünlerini gerçekten çok beğeniyorum. Kötü herhangi bir ürününü görmedim bugüne kadar zaten. Güle güle kullanın.

  http://nildanindunyasi.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 3. macten oje almam benimde lafımdır ama ojenin rengi çok hoşmuş cidden:)
  herşeyini güle güle kullan canım:)

  YanıtlayınSil
 4. Ambalajları aşık olunası :) Renklerde çok hoş güle güle kullan :)

  YanıtlayınSil
 5. Zaten bir video var konuyla ilgili ^^

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.