Benefit Stay Flawless 15-Hour Primer | Bir Buket Kozmetik

Benefit Stay Flawless 15-Hour Primer

/ 2 comments

Selam Kızlar,

Bugünün ürünü Benefit Stay Flawless primer. Alışıla gelmiş krem ürünlerden yapısı biraz farklı, stick formda . Benefit ürünü makyaj mıknatısı olarak tanımlamış, makyajınızın 15 saat yüzünüzde kalacağını vaad ediyor.

Stik ürünü direk yüzünüze sürüyorsunuz ve elinizle hemen yedirdikten sonra üstüne fondöteninizi uyguluyorsunuz böylece 2 ürün bütünleşmiş oluyor. 

Ürününün yapısı azıcık yapışkan gibi ama bu işe yaramasında artı bir yön. Yağsız transparan hafif bir yapısı var ki bu özelliklerine bayıldım yüzünüzde asla ağırlık hissetmiyorsunuz.


Hi Girls,

Today's product is Benefit's Stay Flawless Primer; Its a bit different than the primers we are used to,its not it a cream for. Its a stick. Benefit describes this product as a make up magnet, it claims to keep your foundation on for 15 hours.

You apply the product directly to your face melt it a bit with ur fingers and then ur foundation this combines the primer and foundation.

The consistency is a bit sticky but this helps the foundation last longer so it is a plus. It is oil free, transparent and light weight and i love those you never feel like u have something heavy on ur face like some primers. 15 saat fondöteni ilk sürdüğünüz gibi durma konusuna gelirsek, 15 saat çok abartılı olmuş diyebilirim ama normal kalıcılık süresini artırdığı bir gerçek.

I have to say that 15 hours is overrated but it deffinately helps a lot to make ur make up last longer.Paketlemesini çok sevimli bulsam da dış kapakta (puantiyeli kısım) bir kapanma sorunu yaşıyorum. Zor kapanıyor ve geri atıyor kapak belki sadece benim ürünümde olan bir şeydir, yine de bu kadar pahalı bir üründe olmaması gerekir diye düşünüyorum.

I think the packaging is adorable but the outer cap ( polka dot one) has an issue, maybe i have a bad one but it keeps poping out, but that shouldnt happen with a BENEFIT  product.


Eğer bu primerdan gözenek kapatıcılık beklerseniz pek sizi tatmin etmeyecektir zira porefessional gibi bir ürün ile görevleri tamamen farklı yine de yüzünüze yumuşak pürüsüz bir hava verdiğini söyleyebilirim.

Not : içinden çıkan minik kapakçığı mutlaka kullanın benimki gibi kapağınız tam kapanmazsa kuruma sorunu yaşayabilirsiniz.

Not 2: Bu hafta sonu gittiğimiz düğünde bu ürünü kuzenime uyguladım yıllardır sadece tek bir fondöten kullanır, gece sonunda Allah allah o kadar terledim fondötenim hiç akmadı dedi.. Bence özellikle düğün gibi organizasyonlar için çok faydalı.


If you want a pore minimizer primer this wont make u happy cos it so much different thasn porefessional but i can still say that it smoothes ur face and prepares it for makeup.

NOTE : Keep on using the small cap inside to prevet it getting dry quickly.

NOTE : This weekend we have been to a wedding and I used this primer on my cousin, at the end of the night she was so suprised that she still has her make up on... 


SEVGİLER BUKET

2 yorum:

  1. Benefit genelde sevdigim bir marka, bu ürünü hic denemedim simdiye kadar, ama terletmemesi tam yazlik bir ürünmüs ;)

    YanıtlayınSil
  2. Terlediği halde fondöten yok olmadıysa işe yarıyor demektir =) Özel günler için alınabilir ^^

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.