Nars Exhibit A | Bir Buket Kozmetik

Nars Exhibit A

/ 7 comments

Sonunda oldu.... 2 yıldır deli gibi isediğim Nars Exhibit A yi koleksiyonuma kattım. Ve tabiki hemen elimde birebir aynı renkte bir başka allık olduğunu gördüm :( bilsem yine de alırmıydım emin değilim.


Finally it happened, after 2 years of wanting Nars Exhibit A I bought it. And just after that I realise I already have an exact dupe  for it.Allık özellikle koyu renk tenlilere uygun gibi görülse de buğday tenlilerde de hafif uygulama ile başarılı sonuç elde etmek mümkün. İlk aldığımda annemin tepkisi ama bu kırmızıııı olmuştu, evet deli dehşet bir kırmızı bu ve çok pigmentli, hafif uygulamam gerektiğini biliyordum yine de ilk denememde biraz fazla sürdüğümü itiraf etmeliyim, çok iyi dağıtmam gerekti.

It looks like its a blush for deep skin toned ladies but if you can manage to use a light hand it looks lovely for light and medium skins too. When I first got it my moms reaction was but it is reddd ....yes its a crazy bright red and very pigmented and even I knew that i need light hand wit it , I was over blushed for  the first time I used.


Biraz uğraştıran bir allık, aman şöyle hemen sür çık değil iyi ışıkta dikkatli sürmezseniz  palyaço gibi görünmeniz mümkün ama doğru uygulandığında 10 numara, harika sağlıklı yanaklar elde edebilirsiniz.

It is not and easy blush to apply and go if u r in a hurry, its neds good light to see what u are doing andvery good blending or you may turn to a clown, but if you apply it good its a perfect blush.

Gelelim elimdeki benzer ürüne , Sleek in Flame paletindeki bu renkle benzer olduklarını biliyordum ama bu kadar yakınlık beklemiyordum, sleek ile nars ı yan yana sürdüğümde Nars için biraz daha turuncu luk barındırıyor demek mümkün olsa da yanakta bu katiyen belli olmuyor ayrıca ambalaj içine baktığımızda da birebir aynı gibiler.

Yani çılgın bir kırmızı allığım olsun ama o kadar para vermiyim derseniz Sleek alın derim. İkisi de kaliteli allıklar.

And its dupe is from Sleek's Flame palete, I knew they were similar but they look almost same, when they r swatched Nars looks just tiny bir oranger but when on cheeks they look same. And in the pan they look almost same.

If you want a crazy bright blush and dont want to pay lots I say go and get the Sleek one, they are both good quality blushes.


aşağıda Nars ın hafifçe dağıtılmış halini görmektesiniz, yanaklara uygularken daha bile dağıtmalı tabi...

You can see blended swatch too below, but you ll even need to blend more on face.


Var mı Exhibit A deneyen ?

Any one who tried Exhibit A?

Sevgileri Love Buket

7 yorum:

 1. gülerek kullann:) bence nars daha doğal duruyo sleek daha bi canlı,iyi yapmışın almışın oh miss gibi allık candır <3 öpüyorum

  YanıtlayınSil
 2. Güle güle kullan Buketcim!
  Essence'in hangi koleksiyon olduğunu şu an anımsayamıyorum ama exhibit a'ye dupe olarak gösterilen allığı bende var.
  Bilemiyorum sanırım ben biraz daha pembeler, biraz daha belli belirsiz şeyler seviyorum. Bunlar bana çok cart ve iddialı geliyorlar.

  YanıtlayınSil
 3. İşte benim korktuğum renkler :D

  YanıtlayınSil
 4. Maalesef çok sık kullanamasam da benim en sevdiğim allığım Exhibit-a:) özellikle kış aylarında yanaklara soğuktan kızarmış gibi bir sonuç veriyor ki bayılıyorum, sen de güle güle kullanasın! :)

  YanıtlayınSil
 5. Maalesef çok sık kullanamasam da benim en sevdiğim allığım Exhibit-a:) özellikle kış aylarında yanaklara soğuktan kızarmış gibi bir sonuç veriyor ki bayılıyorum, sen de güle güle kullanasın! :)

  YanıtlayınSil
 6. Güle güle kullan Sleek' le karşılaştırmalı yazılarını çok görmüştüm yabancı bloglarda.

  YanıtlayınSil
 7. İngilizce olarak da yazmanız çok güzel olmuş, ilk defa sizin bloğunuzda karşılaştım:)

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.