MAC Private Party Lipstick | Bir Buket Kozmetik

MAC Private Party Lipstick

/ Leave a Comment
Selam Canlar,

bir geç kalmış yazı daha, Mac Divine Night Yılbaşı koleksiyonu, bu sene sadece 1 parça aldım ve kendimle gurur duyuyorum.

Rujumuz Private Party yurtdışında satışa çıkar çıkmaz tükenmiş, ben de ilk günden 3 tane birden aldım 1 i bana 2 si can arkadaşlarıma....

Hi loves,

Here is another very late post, MacDivine Night Holiday Collection is still out in stores in TR but I dont know if this is sold out or not. Thia was my ony purchase from this years collection and I am proud of myself.

Private Party is sold out quickly in others countries as far as I know, I bought 3 from 1st day, 1 for me 2 for my dear friends.
MAC'in satin yapıdaki rujlarını çok seviyorum, üstelik ton olarakta bayıldım  tam olarak berry tonu diyebiliriz, bunu için uygun bir türkçe kelime var mı vişne kurusu desem değil, koyu gül kurusu değil, bilemedim.... ama renk süper o kesin....

I love MAC's satin finish lipsticks, and I love these kind of colors alot its a lovely berry colour, love it alot...


Bu renklerdeki rujlara bir düşkünlüğüm var hem koyu renk hem de günlük kullanılabilir renkler , üsteki fotoğrafta alttaki renk Mac private party üsteki ise yine Mac'in satin bitişli rujlarından Captive ton olarak çok benziyorlar ama Private Party daha koyu eğer koleksiyon ruju olan Private Party bulamazsanız, Captive bir şans verin derim.

I am adicted to this kind of lipsticks kinda dark but still wearable at day time...In the above picture the swatch in bottom is private party and the one on the above is MAC captive which is also satin finish, they are smiliat but Private Party is much deeper. If you cant find Private Party you may want to try Captive its also a great colour.

Sevgiler
BUKET

0 yorum:

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.