MAC Magnetic Nude (Superb-Autoerotique-Pleasure Model) | Bir Buket Kozmetik

MAC Magnetic Nude (Superb-Autoerotique-Pleasure Model)

/ 10 comments
Selam Canlar,

Mac extra dimention adını verdiği bu seriden çeşitli ürünleri ara sıra çıkartıyor, ben en geçen seneki yılbaşı koleksiyonundan farlarından almış ve bayılmıştım, aydınlatıcı superb ise bir arar satışa çıkmış ve kaçırdığım için bayağı dövünmüştüm, neyse ki bu sefer yakaladım. Gerçi ulaşması pek kolay olmadı MAC Online alışverişte bir çok sorun yaşadım, burada bahsedip yazıyı uzatmıcam ama yakında bu ve buna benzer durumlarla ilgili yazı veya video yapacağım.

Hi Loves,

Mac had come out with etra dimention line products before too, I have purchased some eyeshadows and loved them before, Skin Finish Superb was out sometime ago and i was so mad at myself for missing it, finnaly got my hands on it now. Actually it wasnt so easy , had lots of trouble with MAC online, I am not going to write about it now, but I think I either make a blogpost about these kind of situations or make a video ...


Koleksiyonda Turkiye de 2 allık (ki ben 2sini de kaptım) 3 skinfinish , 5 far , 3 fluidline,ruj, gloss ve 1 tane de fırça var.

Ben aldığım 3 ürünü size gösterebileceğim, deli gibi istediğim Skin finish Superb, yapısı oldukça yumuşak, pigmentasyonu çok iyi o kadar güzel görünüyor ki dokunmaya kıyamadım. :)

Collection has 2 blushes (I have both ) 3 skin finishes, 5 eyeshadows, lipsticks, lipglosses and a brush in Turkey.

Here is the 3 products I got; Superb Skinfinish is extremly pigmented, soft and soooo pretty I didnt even want to touch it for a while:)

Rengi çok hoş bir rosegold diyebiliriz, ya da şeftali alt tonlu şampanya diyebiliriz, metalik bir bitişi var bu yüzden gözenek görünümünü biraz arttırıyor, kalıcılığı 7-8 saat diyebiliriz. Ben mat bir allıkla hafif uygulama yaparak kullanmayı tercih ettim.

I can describe it as a rosegold or a champagne colour with peach undertones, it has metalic finish and because of it may make your pores look larger, it stays on well almost didnt fade for 7-8 hours. I prefer to combine it with a mattle blush.


Allıklara çok fena aşık olmuş olabilirim, Pleasure Model Satin finishli bir Kiremit rengi, Pigmentasyonu kesinlikle çok yogun dikkatli uygulamada fayda var, ciltte kalıp gibi kalmıyor güzel dağılıtabiliyor, yumuşak, renk özellikle buğday ve daha koyu tenlere çok yakışabilecek bir renk,

And I may be in love with these 2 blushes. Pleasure Model has a satin finish, it is a soft terracotta colour, It is super pigmented, intense color so you may want to use light hand with it , it blends very easly, I thik it will look nice on medium and deeper skin tones.


Autoerotique ise daha mercanımsı bir renk esasında ikisine yan yana baktığınızda benziyorlar ama aşağıdaki swatlara bakarsanız iki allığın birbirinden çok farklı olduğunu görebilirsiniz. pigmentasyonu süper, yapısı yumuşak, renk çok kuvvetli olduğu için yumuşak bir fırça ile hafif uygulama yapmakta fayda var, ben Real Tec. allık fırçasını kullandım. Yanaklarda 5-6 saat rahat kaldığı ama daha sonra hafif bir tekrar uygulama gerektiğini söyleyebilirim.

Autoerotique is more corally kinda colour, they both look similar on pot but when you swatch them you can see that they are not even close. This again has super pigmentation, soft and intense colour, you may wanna use a fluffy brush,  both stays on 5-6 hours and need a bit of touch up after that.İki allığında fotoğrafta görüldüğü gibi kendiliğinden gelen  hoş bir ışıltısı var var bu ışıltı doğal duruyor ve gözeneklerde bir sorun yaratmıyor,çok başarılılar.

Both blushes has natural shine but it doesnt makepores look larger, they are soo good.

MAC online da her ne kadar çok sorun yaşadıysamda, MAC Nişantaşı mağazasında ürünleri bulmama yardım eden Ahmet ve Zeynep MUA'ya kocaman teşekkürler.

I have had problems with MAC Online but Mua Ahmet and Mua Zeynep helped me alot at Nişantaşı MAC Store. Thank you  guys.

Mağazalarda hala ürünler var, beğendikleriniz varsa koşun koşun alın ...

If you like anything rush to a MAC store you can still find them

Sevgiler ,Love
BUKET

10 yorum:

 1. Rosegold lu olan sampanya rengine bayildim cok ama cok hos Güle güle kullanin ii haftalar

  YanıtlayınSil
 2. pleasure model'da benim de aklım kaldı.. güle güle kullan..

  YanıtlayınSil
 3. Superb çok güzelmiş, son anda almaktan vazgeçmiştim, şimdi birazcık pişman oldum sanki :(
  Güle güle kullanın hepsini :)
  Gülfiz.

  YanıtlayınSil
 4. Buketcim hepside harika seçimler olmus ama en alttaki soldakine bayıldım ne hoş bir ton :)

  YanıtlayınSil
 5. Aydınlatıcıya bayıldım.Güle güle kullan :)
  MAC öyle sık koleksiyon çıkarıyorki bu hıza yetişemiyorum bu ara :(

  YanıtlayınSil
 6. Mac Nişantaşında özge cerrahoglu gelin makyajımı yaptı çok memnun kaldım detayları sayfamda görebilirsin.

  bende bloguma beklerim http://hayatimakyajla.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 7. Merhaba,
  Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Sevgiler
  http://mommyslifetime.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 8. Merhaba,
  Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim.

  http://hayatimakyajla.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 9. Superb'e ben de bayıldım Buket'cim.Bu akşam baktım hatta mac'te ama kararsız kaldım.Allık olarak da kullanılabilir mi,aydınlatıcı olarak çok pembe kalmaz mı? Ard arda sorular sordum ama yeni yeni öğreniyorum makyaj olayını :) Mazur görürsün umarım...Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. superb bence pek allık olabilecek bir renk değil aslında en güzeli orada ufak bir deneme yapmanız, sevgiler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.