AVON Color Trend Eyeliners | Bir Buket Kozmetik

AVON Color Trend Eyeliners

/ Leave a Comment


Avondan bu neşeli paketi alınca çok mutlu oldum, ciddi bir eyeliner tutkunuyum, kalem, jel, likit, rengarenk hepsine bayılıyorum. Eskiden eyeliner kullanmadan bir çok makyaj yaparken yaklaşık son 2 senedir benim için göz makyajı liner demek, hatta sadece bir liner bile yeterli olabiliyor.

I got pretty excited when i get this fun package from Avon, i am a serious eyeliner lover, pen, gel liquid and in every colour , love them all. I used to finished my makeup without using eyeliner a while back but approximately for years i have to have it, i dont feel like my eye make up is finished without liner, even a liner can be enough without any eyeshows....
İnsanın makyaj alışkanlıkları zamanla değişebilir tabi ama şu an için çok büyük keyifle bulduğum bir çok eyeliner ı deniyorum.

Its normal that your taste in makeup changes but for now i am hooked on liners and trying every new one i can find.
Color Trend markası da uygun fiyatlarıyla gayet ulaşılabilir. Göz içine kullanmadım ve nedense göz kapağımda neredeyse hiç bir kalem de akma sorunu yaşamam, bu üründe de öyle bir problem yaşamadım.

Avon Color Trend is very affordable. Thats great. I havent tried them on my waterline but on my lid they didnt smudge, though i dont have much problems with any liners on my lid.
Renkleri oldukça güzel sürümü kolay, özellikle o laciverte aşık oldum siyahta pek hoş içinde minik simler var sadece mat liner sevenler dikkat ama ben pek beğendim, gümüş rengine pek ısınamadım, turkuaz ve yeşil ise alt kirpik dibinde çok hoş olacaktır.

Colour are pretty, easy to apply , especialy that navy blue stole my heart, also the black one,it has macro gliters in it, if you are only keen on matte liner, you may want to pass on that one, i can say that i didnt like the silver one that much,its my personal taste tho. Green and blue can be used as pop of color under lower lash line.
Tek sorunlu kısım kalemin ucu bittikçe kalınlaşan kısımla eyeliner gibi kullanımın kolay olmayacağı, ama far bazı olarakta kullanmak mümkün tabi...

The only con for me is the tip of the product, after it is used for a while it will not be able to use as thin liner but i can try to use it as a base....


Avon Türkiye Teşekkürler, kirpikleri de denemeye sabırsızlanıyorum :)

Thank you Avon Turkey cant wait to try those fake lashes :)

SEVGİLER,love
BUKET

0 yorum:

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.