NARS Sheer Matte Fondöten | Bir Buket Kozmetik

NARS Sheer Matte Fondöten

/ 6 comments
Keyifli Cumalar,
Nars Sheer Matte yazısı uzun zamandır, yazmayı beklettiğim bir yazıydı, çünkü bu ürünle aşk nefret ilişkisi yaşadım. 
Ama artık yazmanın zamanıdır.
Öncelikle ukalalık olarak değerlendirmezseniz ufak bir açıklama yazmakta fayda görüyorum. Zira yapılan yanlış yorumlar yanıltıcı olabiliyor. Sheer Matte fondötenin kardeşi Sheer Glow, bu iki üründeki ortak kelime Sheer yani şeffaf, saydam...Yani iki ürününde çok kapatıcı olmadığını fikrini veriyor bize ( ki bence kapatıcılıkları orta seviyede) yani Sheer bir yapısı var parlak dediğimizde yanlış bilgi vermiş oluyoruz. Glow parlak demek...yani mantığa göre fondötenlerden bir mat bir daha parlak yapıda
Ben yağlı ciltli olup sheer glow kullanıp çok memnun olanlarda gördüm ama benim için fazla parlayan bir ürün oldu. Sheer Matte a gelince bence kapatıcılığı dediğim gibi orta biraz kapatıcı ile sorun kalmıyor. 
Mat yapısı uzun süre kalıyor, 12 saatten bahsetmiyorum tabi yine de üstüne hafif transparan bir pudra da uyguluyorum.
Gelelim nefret kısmına bu fondöteni nasıl kullanacağını bulana kadar bir süre nefret ettim.
Yüze yedirilmesi çok kolay değil, yani kolay kuruyor bu yüzden yüze parça parça sürüp uygulamak gerekli, kullandığım çeşitli fırçalar iyi sonuç vermedi hele bir de yüzünüzde kuruluklar mesela kurumuş bir sivilce filan varsa çok kötü gözükebiliyor.
Ama nemli beauty blender kullandığımda bu sorunlar minimuma iniyor çok daha rahat uygulama sağlayabiliyorum ayrıca şeffaf bir pudra geçtikten sonra üstüne fix+ veya benzeri bir yüz spreyi sıkarak kötü toz toz görüntüyü yok ediyorum. 
Bu kullanım tarzıyla memnunum hatta tekrar alacağım fondötenler arasında diyebilirim. (MUFE Matte Velveti denedikten sonra)
Ürün fotoğraftaki gibi pompalı gelmiyor ne yazık ki pompasını ayrı olarak Nars mağazasından aldım. Eksi yönlerinden biri de bu diyebiliriz. 
SEVGİLER
BUKET


6 yorum:

 1. ben de sheer matte'i kullanmıştım bir ara çok memnun kalmadım bir nars ürünü olarak istediğim performansda olmadı.. armani veya chanel denemek istiyorum bundan sonra..

  YanıtlayınSil
 2. Ben nars fondotenlerini hic sevemedim ... Cildime hic olmuyor :(

  YanıtlayınSil
 3. Bende de bu fondotenden var Sephora 43 numara hakkından gelebiliyor aslında varsa birde öyle denersin. Yaz rengime uygun olduğu için sorun yaşamamıştım dağıtmakta. Neticede o zaman yüzüm çok daha yağlı oluyor.

  YanıtlayınSil
 4. bu yazıya denk gelmem çok iyi oldu :)
  2 aydır barcelona mı stromboli mi diye düşünüyordum. santa fe 'yi gördükten sonra stromboli'ye daha yakınım :)

  YanıtlayınSil
 5. sheer glow ile sheer matte iki ayrı ürün değil mi? aralarındaki fark çok mu bariz,ben netten baktım sheer glowu çok beğendim karma bi cildim var ama ynede almak istyrm çok mu hata olur bide çok açık tenliyim aama swatchlara baktm light 2 light 3 ten daha koyu gbi sanki pembe gbi duruyor laght 3 daha açık duruyor sipariş versem bi sorun olurmu light 3 alsam çok açık tenliyim ama sarı alttonu daha çok severim .nette shher glow ile matte arasındaki farkı bulamadım yardmcı olurmsnz

  YanıtlayınSil
 6. Yorumları okudum .almak istiyordum şimdi kararsız kaldım birde Fiat baya 150 tl antalyada

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.