Manikür Malzemelerim | Bir Buket Kozmetik

Manikür Malzemelerim

/ Leave a Comment
Ben genel olarak evde manikürü tercih edenlerdenim, 2 ay da bir dışarda yaptırdığım oluyor ama o da keyif için, eskiden bu işi hiç beceremezken yapa yapa elim alıştı artık gayet düzgün görünüm elde edebiliyorum, tabii biraz uzun sürüyor.
Bu arada eskiden etlerimi keserken , arkadaşlarımın ve annemin ısrarlarıyla ben de itme yönetimine geçtim.
Bu iş için vazgeçilmezim Rossmanın ucu törpülü iticisi, annemden çaldım hemen gidip yenisi almam lazım.

Tırnak eti yumuşatıcı olarak uzun zamandır sally Hansen kullanıyorum gördüğünüz şişe bitmek üzere 2 kullanımlık var bende onun yerine daha uygun fiyatlı seçeneklere bir göz atmak istedim, Kalyon Peeling ve Tırnak eti temizleyicisini aldım. Flormarın ki de çok met ediliyor onu da deneyeceğim.

Törpü olarak en rahat bu kalın 7 taraflı olanları kullanabiliyorum, diğerlerinde içim çekiliyor diğerlerinden pek haz etmiyorum. Menekşe yağını ise Angie Morcuk'un tavsiyesi ile aldım tırnaklarımı biraz beslesin diye.


Şu kalem şeklinde gördüğünüz şey Rossman oje temizleyici, çok memnunum 3-4 tane bitirmişimdir olmazsa olmazım. Top coat ve Base coat sürme konusunda da tembeldim ama artık sürmeye çalışıyorum

Brodway markasının çukurlukları doldurucu özellikteki base coat'unu kullanıyorum fena değil , top coat olarak ta Rimmel London fırçası filan çok rahat memnunum, aslında aklımda başka markalar var ama bunu biraz kullanayım eğer sürekli kullanmayı aksatmazsam yeni ürünler deneyebilirim.

Favori ürünüm ise yarısına yaklaşmış Avon Smudge fixer, ne yazık ki artık bu ürün yok. Görevi oze kurumadan bir yere değer ve hafif üstüne iz olur ya hemen üstüne bundan sürdüğünüz de düzeliyor. Sanırım Orly de bunu benzeri bir ürün var bittiği zaman mutlaka bir benzerini alacağım.


Oje olarakta resimde China Glaze Visions od Grandeur var, özellikle China Glaze ojelerini bir ayrı seviyorum.

Resmini çekmeyi unuttuğum bir başka ürün de Flormar oje kurutucu , başarılı ve faydalı bir ürün tavsiye ederimSevgiler BUKET

0 yorum:

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.