MSF nedir? MAC MSF Lightscapade | Bir Buket Kozmetik

MSF nedir? MAC MSF Lightscapade

/ 2 comments
 Selamlar,

MAC meraklıların çok iyi bildiği bir üründen bahsedeceğim bugün, öncelikle MSF yani Mineralize Skin Finish nedir ondan bahsedelim ki bu konuda çokça soru alıyorum.

Kısaca mineral içerikli fırınlanmış ürünlerdir diyebiliriz bu özelliğinden dolayı ıslak/kuru kullanıma uygundur.
Renklerine ve yapılarına göre kullanım alanları değişir, allık, aydınlatıcı, bronzer hatta MSF naturallar pudra olarak kullanılır.
 Gelelim bugüne kadar ki en popüler MSF lerden birine ilk olarak 2006 yılında DANSE koleksiyonunda sınırlı üretim olarak çıkmış Lightscapade . O kadar sevilmiş ki Ebay de 100$ lara kadar fırlamış fiyatı. son olarakta geçtiğimiz sene içinde 1 kez daha sınırlı üretim olarak piyasaya sürüldü, hangi koleksyon olduğunu hatırlıyamadım şu anda ama en son Temmuz ayında yaptığım alışverişte normal koleksiyona eklendiğini öğrendim , yani istediğiniz zaman bu ürüne ulaşabilirsiniz fiyatı 74TL.
 Ürünün özelliklerine gelecek olursak, yumuşak çok fazla toz toz olmayan sheer yapıda bir ürün tabi ki daha yoğun kıllı bir fırça yardımıyla daha yoğun uygulamanız mümkün ama ben bu sheer yani hafif transparan yapısını seviyorum. Özellikle yağlı ciltlerde çok yaldır yaldır durmaması daha hoş. Metalik ya da simli bir yapısı yok kesinlikle cilde doğal bir ışıltı veriyor.  Aman siz buna güvenip alnınıza burnunuza bolca sürmeyin , zira aydınlatılması gereken bu yerler hafif ışıltılı aydınlatıcı bile kullanılsa gün ışığına çıktığınızda komik sonuçlar doğurabiliyor. İlla aydınlatacağım diyorsanız  kendi ten renginizden daha açık krem fondöten daha ya mat açık renk bir pudra bile olabilir aman fazla ışıltıya dikkat.

Lightscapade'in şimdiki ve eskisi arasındaki farklara gelince, bu çok konuşulan konu hakkında pek bir şey diyemeyeceğim ama internetteki foto karşılaştırmalarına baktığımda ilk görünüş arasında bariz bir fark var. Eskisinde pembe şeftali ve mavi damarlar çok daha fazla ama swatchlarda fazla bir fark görülmüyor.
Sonuç olarak geçmişe mazi derler şu an bulabileceğiniz ürün bu alırken çok bej bir ürün görürseniz korkmayın alttan mavi damarlar çıkıyor.

Sevgiler 
BUKET

2 yorum:

  1. Bu damarlar her üründe çok farklı oluyor zaten değil mi? Bir gün Mac alabileceksem alacağım tek aydınlatıcı :)
    MSF natural hiç kullandın mı çok mu parlak bir pudra oluyor acaba? :s tetracotta pudra kullanmaktan korkuyorum :s

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.