DIY_palet | Bir Buket Kozmetik

DIY_palet

/ 8 comments
 Elinizzde çokfazla tekli far var yada allık sizde onların daha derli toplu olmasını istiyorsunuzdur. Yurdışında bu işe yönelik çok güzel boş paletler var.Zpalet ve Unipalet gibi ne yazık ki burada onlara ulaşım zor . Bende evde kendi çabamla birşeyler yapmak istedim. Beklediğim plaka mıknatıs gelmeyince evdeki sucu promosyon magnetlerini keserek mujiden almış olduğum kalemliğe yerleştirdim. Arkasınıda hello kitty not kağıtlarımla süsledim. Bu yaptıklarımızın bir çeşidi.
 Diğeri ise mıknatıs bulamıyanlar için , kalemliklerin arka kısmına uygun boyda karton kesiyoruz, bu kartonun görünen kısmını istediğimiz gibi süsleyebiliriz ben cupcake etiketler kullandım. Kartonları köşelerinden kalemliğe macun yapıştıcı ile tuturuyoruz.Bu macun kıvamındaki yapıştırıcıların avantajı istediğiniz zaman çıkartıp tekrar kullanabilmeniz.
Yani paletinizle istediğiniz gibi oynayabilirsiz.İstediğiniz renkleri koyup başka bir gün başka rekleri ya da allıklarınızı koyup yanınızda taşıyabilirsiniz.
Macun yapıştırıcılar sarı beyaz mavi siyah renklerde çeşitli markalarda bulunmakta(uhu,prit) benim çok çok eski bir tane.
 Çift taraflı olan bu paletleri kullanırken dikkat etmeniz gereken bir nokta iki taraf arasına ince bir ayırıcı koymak , ki iki taraftaki ürünler birbirine zarar vermesin. Ben çekmece içlerinde kullanılan kaydırmazlardan uygun boyutta bir parça keserek kullandım.

 Macun yapıştırıcı ile ilgili ip ucu; farınızın arkasına yeterli miktarı koyun ve kartona hafifçe bastırın. Eğer çıkartmak isterseniz kartondan yavaşça çekin , hızlıca çekerseniz karton zarar görebilir.
Mıknatıslı palete gelince eğer farınız ya da allığınız resimdeki gibi metal halinde ise paletinizin içindeki mıknatıs plakaya yapışacak ve sorun olmayacaktır. Ama kullanacağınız ürün Mac 'in refill pan leri gibi kendinden mıknatıslı ile iki mıknatıs birbirini tutmayacaktır, bu taktirde mıknatıslı pan'in altına bir parça macun yapıştırıcı kullanılabilir.
Eğer ben tak çıkar bir palet istemiyorum diyorsanız, farlarınızı uhu yada sıçak silikonlada yapıştırabilirsiniz. Ben yine de macun yapıştırıcıyı tavsiye ederim. Hem sağlam hem temiz iş :)
Umarım yeterince iyi açıklamışımdır.Muji kalemlik  5.90 lira

8 yorum:

 1. Çoook beğendim. Peki Muji kalemlik nerede var? Bir de senin gibi yaratıcı birinden presleme yapmak için pan önerileri bekliyorum:))

  YanıtlayınSil
 2. muji mağazası sadece istnabul nişantaşında var sanırım.ama internet satış sitelerine bakabilirsiniz. pan içinde ben de arayış içindeyim bulursam tabiki paylaşırımmm

  YanıtlayınSil
 3. HK olsun da sevmeyeyim mümkün değil valla .) Güzel günlerde kullan

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bende dayanamıyorum hello kitty e, sizin müze postunuzuda okudum bayıldım bayıldımmmmmmmmm

   Sil
 4. Cok guzel bi fikir, kendi istedigin resimleri koydugunda daha bir ozellestiriyor bence. Ellerine saglik Buket'm=)))

  YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.