DIY palet | Bir Buket Kozmetik

DIY palet

/ 2 comments
 Öncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum.Gerçi bayramların benim için diğer günlerden bir farkı yok. Anneannemi kaybettikten sonra sanki bayramlar benim için bitti. Hayatımda bir sayfa kapandı. Bir tek büyük halama keyifle ziyarete giderdim bayramda oda bana kahve yapıp güzel güzel fal bakar aile ile dedikodu bile yapardık. Pamuk halacığıda yaklaşık 1.5 ay önce kaybettik.  Hayat devam ediyor bayramlar gelip geçecek belki çoğalacağız belki azalacağız, iyi günlere dair umudumu kaybetmedim ama bayramlar bana uğramıyor.

Canım bu kadar sıkılmışken makyaj masama sığmayan çekmeceye kaldırdığım farlarımla oynamaya başladım.Bunlar atmaya kıyamadığım ama çok yer kaplayan farlardı. Bizde de Uni palette ya da Zpalette gibi boş paletler satılmıyor . Ayrıca olsa bile fazla kullanmadığım farlar için 20 dolar civarı bir para vermezdim.Efenim aşağıda gördüğünüz metal bir kuru boya kutusu atmayıp saklamışım.İçindekileri çıkardım üstündeki desenden kurtulmak için önce içini ve dışını yapışkan kağıtla katladım sonra elimdeki dekupaj kağıtlarından beğendiğim japon-çin esintili desenleri keserek kolaj yaptım. Bunun yerine dergilerden makyajla ilgili resimlerde kesilip yapılabilinir tabi ..

Kutu metal olduğu için onun tabanına dokunmadım sadece alkol ile temizledim. Kutularından çıkarttığım farların (Bu konuda Youtube ta onlarca video var , bende onlardan esinlenerek saç düzleştirici yöntemini kullandım) arkasına buzdolabı magneti olarak sucu pizzacı vb. tarafından dağıtılmış mıknatısları kesip  yapıştırdım. Uğraşmak istemeyen direk japon ile paletede yapıştırabilir. Evet şık birşey değil ama kullanışlı oldu. Bir sürü ıvır zıvır ortadan kalktı.

2 yorum:

  1. çok iyi olmuş canım eline sağlık,en üst sıradaki kare şeklinde farların markası nedir?

    YanıtlayınSil
  2. onlar clarie's farlar canım... teşekkür ederim

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.