Makyaj Koleksiyonu-Fırçalar (Yüz) | Bir Buket Kozmetik

Makyaj Koleksiyonu-Fırçalar (Yüz)

/ Leave a Comment
Yüz fırçalarımın toplu görünüşü, keçe saksı Tepe Home dan içinde de plastik bir saksı ve çiçek kumu var.Ben görünüşünü çok seviyorum, keçe objelere bir zaafım var galiba...


Bu ilk resimde az kullanılan fırçalarım var 1 ve 9 hariç
1-QVS Kabuki: Watsonstan 8-9 lira aldım çok yumuşak değil çok sert değil tam benim sevdiğim gibi dolgun ben kabukileri bronzer için tercih ediyorum bu gayet büyük ve kullanışlı hatta vücut fırçası olarak bile kullanılabilinir.
2-bu fırçayı herhalde 1996-97 sıralarında almıştım ilk fırçam markası Enrico Coveri ydi ama hediyemiydi yada nereden alındı hatırlamıyorum hala sağlam ve rengi süper diye saklıyorum.
3-Bu mavi fırçada no name 4 lira filandı kullanmıyorum ama atamıyorum.
4-Efendim resme dikkatlice bakarsanız 4 nolu fırça yok acaba buraya hayali bir mac fırçamı eklesem,neyse hayal gücünüze bırakıyorum.
5-Oriflame Fan Brush: İşte alıpta pişman olduğum bir ürün , çok büyük umutlarla aldım.Yumuşak, dolgun ama deli gibi dökülüyor.15 lira civarıydı
6,7-Avon Fondöten ve Açılı allık fırçası: Eh..Yani fazla diyecek bişey yok bazen fondoten fırçasıyla nemlendirici yada primer sürüyorum açılı allık fırçasını kullanıyorum çünkü elimdeki diğer açılı fırça kalın bunu aydınlatıcı için kullanıyorum.
8-Da vinci classic powder brush: işte başka bir pişmanlık fırça gerçekten kaliteli ama bunu bir sanat -hobi mağazasında görünce alamadan duramadım ve pişmanım çünkü pahalı sigmanın flat top kabukisi aklımdaydı bunu görünce sanki aynı işi görür gibi geldi, ama çok küçük bilmiyorum belki zamanla alışırım...:( www.davinci-defet.com kadiköy güven sanatta çeşitleri var göz fırçaları çok pahalı değildi sanırım.
9-Avon Kabuki:Bu eski versiyonu yenisini alıp attım , eskisi sert ama bazen böle sert fırçaya ihtiyaç duyuyorum taşlaşmış bronzer sanki başka türlü fırçaya gelmiyor o zaman bunu kullanıyorum.
10-Eco tools baby kabuki: setlerden çıkmıştı çok minik bazen çantama atıyorum iyi fırçaları çantamda taşımaya kıyamıyorum ..
11- Bunu pazardan alıştım ...çok şeker fenada değil yumuşak , kalın dökülmesi yok ...

Ben henüz bu fotoğraf işini beceremedim solda dik duran 2 fırça the body shop ben 2 al 1 öde zamanı almıştım o yüzden fazla şikayer edemem kötü de değiller fondoten fırçasını kullanıyorum arasıra.
1-İnglot 27tg : en sevdiğim fırçalardan biri ,evet pahalı ama bence değiyor çok seviyorum Mac 187 muadili deniyor ama bende hiç Mac fırça yok o yüzden tek söyleyebileceğim fondoten uyugulamada iyi bir fırça arıyorsanız bu olabilir.
2-İnglot21t : Bu da güzel bir fondoten fırçası bunuda sık sık kullanıyorum hiç pişman değilim.Tavsiye edilir...
3-4-5-Eco Tools : Allık ,Pudra , Fondoten fırçaları iyi fırçalar dökülmeleri yok yumuşak ama favorim değil yinede memnunum ....
6-Marionnaud açılı fırça, çok seviyorum Watsonsdan çok ucuza almıştım ....
7-Marionnaud Pudra fırçası buda ucuz bir fırça ama benim hergün kullandığım ve değiştirmediğim tek fırça yedeği bile var nedenini bilmem çok güzel kocaman yumuşak dökülmüyor, kokmuyor ve çok çabuk kuruyor pudrayı fırçaya çok güzel topluyor ...seviyorum onu :)
göz fırçalarım yakında buradabeni takip edip yorum yazan herkese teşekkürler..

0 yorum:

Yorum Gönderme

Blogger tarafından desteklenmektedir.